AAC-RC (ARC)
Vzduchem chlazené kondenzátory

EC ventilátory
AC ventilátory
AC ventilátory s regulací otáček
Integrace volného chlazení

Rozsah výkonu od 60 do 1500 kW
R410A

Vysoce kvalitní vzduchem chlazené kondenzátory s možností integrace části pro volné chlazení, vysoká variabilita konfigurací od 2 do 18 ventilátorů.

Fan inside – nejlepší výkon ve své třídě. Plně zabudované ventilátory byly vyvinuty pomocí CFD (pokročilé simulace proudění) a zajišťují optimální proudění vzduchu na sací a výtlačné straně oběžného kola spolu s redukcí hluku.

ETO ready: Engineer-to Order (Konstrukce na zakázku) – konstrukční a výrobní procesy jsou řízeny tak, aby umožňovaly naplňovat individuální nároky na energetickou účinnost nebo jiné specifické technické požadavky projektu. Individuální konfigurace jsou navrhovány v Alpenta Selection Software (ASS).

standardní vybavení

Standardní provedení jednotky již v základu zahrnuje: 
Ventilátory – plně zabudované, vysokovýkonné s optimalizovaným plným difuzorem a vodicí lopatkou (splňuje požadavky současné směrnice ErP)
Kondenzátor – dlouhodobě spolehlivý lamelový výměník s hliníkovými žebry a měděnými trubkami.


Chladicí okruh –
od 1 do 3 okruhů v jednom zařízení.
Konstrukce – pozinkovaný ocelový plech lakovaný RAL 7035 poskytuje dlouhodobou odolnost proti korozi.
Svorkovnice – vyrobena v souladu s požadavky EN 60204-1, ochranné relé kontroly sledu a výpadku fáze

VOLITELNÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ

Příslušenství na vyžádání zahrnuje:
o Kondenzátory s epoxidovou povrchovou úpravou
o Regulace otáček ventilátoru – EC ventilátory nebo napěťová regulace
o Pryžové nebo pružinové silentbloky

konfigurace

ARC JEDNOTKY – rozsah chladících výkonů:

Chladicí jednotky od velikosti ARC12 jsou individuálně konfigurovány na základě dat projektu v ASS (Alpenta Selection Software). Přibližný rozsah chladicích výkonů velkých chladičů ARC je uveden v tabulce:

POPIS JEDNOTKY

Ovládání kondenzátorové jednotky
   Jednotka je externě řízena digitálními nebo analogovými signály do hlavní svorkové skřině jednotky.

Rozvaděč MaR
  Ovládací panel, komponenty a kabeláž vyrobené v souladu se standardem EN 60204-1. Jeden bod připojení hlavního napájení, třída ochrany IP 54, ochrana sledu fází a volitelně vyhřívaná ovládací skříň. Hlavní spínač zapnutí / vypnutí instalovaný na předním panelu, očíslované a označené elektrické vodiče pro usnadnění údržby a servisu. Všechny výkonové komponenty (kompresory, ventilátory, čerpadla) jsou tepelně chráněny.
  Panel rozhraní HMI s ochranným krytem nebo dodávaný pro vzdálenou instalaci na vyžádání.

Vzduchový výměník tepla s ventilátory
  Dlouhodobě spolehlivý lamelový výměník s hliníkovými žebry a měděnými trubkami, volitelně vybavený ochrannou kovovou mříží. Ventilátory s nejvyšší účinností s optimalizovaným plným difuzorem a vodicí lopatkou (splňují požadavky směrnice ErP 2015). Ochranná mříž ventilátoru instalovaná na výstupu vzduchu. Ventilátory jsou plně instalovány uvnitř skříně jednotky – plochá horní část („flat-top“), snižující distribuci hluku a zvyšující účinnost kondenzátoru. U ploché instalace je sací bod ventilátoru blíže k centrálnímu bodu kondenzátoru.
  Třída ochrany motoru ventilátoru F a vnitřní teplotní čidlo zaručují spolehlivost při vysokých okolních teplotách. Fixní otáčky a volitelně proměnné otáčky pomocí ventilátorů EC nebo napěťového regulátoru.

Konstrukce
  Provedení „V“ – vertikální, provedení „H“ horizontální.
Instalace „flat top“ ventilátoru snižuje výšku jednotky a zvyšuje účinnost.
  Skříň jednotky z pozinkovaného ocelového plechu lakovaná práškovou polyesterovou barvou RAL 7035. Volitelné pryžové nebo pružinové silentbloky omezují přenos vibrací na nosnou konstrukci.

TECHNICKÁ DATA - standardní modely kondenzátorů VERZE V

certifikáty

ALPENTA s.r.o. zavedla a uplatňuje systém kvality pro konstrukci a výrobu chladicích a klimatizačních zařízení podle ISO 9001: 2015.
Konstrukce a výroba jednotek AAC byly certifikovány podle směrnice 2014/68/EU.

 

ALPENTA s.r.o., Piletická 486, Hradec Králové, Česká republika
Alpenta si vyhrazuje právo bez předchozího upozornění změnit technické  informace v rámci modernizace produktu.